Datçalı Kadınlar İstanbul Sözleşmesi İçin Bugün Yine Meydanda…


Ayşegül Başat

İstanbul Sözleşmesi iptal edilmesine rağmen ve 01 Temmuz 2021 tarihine kadar maddeleriyle ilgili yükümlülükler ve sorumluluklar devam etmesine rağmen, yürürlükten kalktığı gün yok hükmünde uygulamalar başladığı haberleri geldi.
Kadın hareketinin bir parçası olan Datça Kadın Platformu, Datçalı Kadınları ve Datça’yı ziyaret edenleri özellikle İstanbul Sözleşmesi’nin neden gerekli olduğu kapsamında bilgilendiriyor.


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde son yılların en büyük katılımıyla canlı ve nitelikli bir kutlama yapmışlardı. Pınar Gültekin’den Rabia Naz’a kadar uzanan kadın cinayetlerini de takip ediyorlar, İstanbul Sözleşmesi’nin tanıtımını ve bilgilendirmesini de yapıyorlar. Cumhuriyet Meydanı’nda halay da çekiyorlar, broşür de dağıtıyorlar. Amaçları Datça’da her yerde ve her kadında olmak, her kadına seslerini duyurmak ve kadın dayanışmasının artmasını sağlamak.
7 Nisan tarihinde Cumhuriyet Meydanı’nda tekrar toplandılar. “Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği’nin” hazırladığı İstanbul Sözleşmesi Nedir? Kitapçığını okudular. Bilgilendirme çalışmalarının farklı platformlarda ve farklı tarihlerde ısrarla ve umutla… devam edeceğini söylediler.

One Response to Datçalı Kadınlar İstanbul Sözleşmesi İçin Bugün Yine Meydanda…

  1. gülhan dedi ki:

    gözümüz kualğımız ve sözümüz olduğunuz için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: